Aktualności

Aktualności

W jaki sposób dostawca systemów IT może przyczynić się do rozwoju firmy klienta?
Rozwiązania IT

Sprawne działanie firmy i efektywna realizacja przyjętych strategii, często niesie za sobą potrzebę dokonania dodatkowych inwestycji w infrastrukturę informatyczną. Ponieważ każde przedsiębiorstwo jest wyjątkowe, trzeba mieć to na uwadze również w czasie doboru odpowiedniego rozwiązania IT.

Decyzja o nowych inwestycjach w dziale informatycznym może przyczynić się do poprawy świadczonych usług, możliwości tworzenia nowych produktów czy wyższej produktywności pracowników a co za tym idzie — zwiększenia dochodów przedsiębiorstwa. Decyzja ta natomiast często wiąże się z dużym strachem, czy aby na pewno wybrane rozwiązanie będzie odpowiednie i czy przyniosą oczekiwany efekt.

Współpracując z Signati, nie ma się czego obawiać.

Nadrzędnym celem Signati jest indywidualne podejście do każdego z klientów. Najpierw dogłębnie analizowane jest obecne środowisko klienta oraz wyzwania, z jakimi się mierzy. W kolejnym etapie przygotowywana jest propozycja rozwiązania oparta na sprzęcie oraz oprogramowaniu sprawdzonych dostawców. Ostatnim etapem natomiast jest wdrożenie wraz z integracją wybranego sprzętu IT, w taki sposób, aby wszystkie elementy współpracowały ze sobą.

„Staramy się dobrze poznać klienta, przyszłego partnera. Dążymy do opracowania dla niego najlepszego, najkorzystniejszego cenowo rozwiązania informatycznego. Podejmujemy się likwidacji tzw. wąskiego gardła, czyli m.in.: powolnego działania systemów (np. księgowych), raportów, zbyt długiego czasu tworzenia kopii zapasowych, czy wreszcie braku odpowiedniego poziomu zabezpieczeń. To z kolei przekłada się na realne oszczędności w budżecie firmy” – mówi specjalista handlowy SIGNATI, Dawid Zawadzki

Wiedząc, że inwestycje w tego rodzaju sprzęt, zwykle podejmowane są na długi czas, a ich implementacja pochłania wiele czasu oraz środków, propozycje nie ograniczają się tylko do teoretycznego ich przedstawienia. Często organizowane są wypożyczenia sprzętu oraz prezentacje i warsztaty z proponowanych technologii.

„Bardzo często osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach nie wiedzą lub zbyt mało wiedzą o tym, jakie korzyści płyną z zastosowania rozwiązań IT opartych o macierze dyskowe. Cyklicznie organizujemy w tej tematyce warsztaty, z konfiguracji, instalacji i najlepszych praktyk użytkowania takich urządzeń. Posiadamy pulę macierzy demo, które wypożyczamy na niezobowiązujące testy, pozwala to firmom sprawdzić ich funkcjonalność i wydajność” – dodaje Dawid.

Badania za rok 2021 wyraźnie wskazują, że ataków na przedsiębiorstwa jest coraz więcej nie udaje się odzyskać średnio nawet 32% danych. Cyberprzestępcy dostają się do firmowej infrastruktury przez: złośliwy link (25%), dane uwierzytelniające (23%), czyzainfekowane aplikacje (20%).1

„Oferujemy dedykowane rozwiązania i bezpieczne oprogramowanie, które pozwalają na zarządzanie zasobami, kopiami bezpieczeństwa, klonowaniem i replikacją. – Priorytetem dla firm powinno być zaangażowanie środków w celu zapewnienia ochrony w obszarze cyberprzestrzeni, tym bardziej że skala zagrożeń wzrasta. To może ustrzec przedsiębiorstwo przed przestojami czy utratą reputacji” –zaznacza Piotr Fuz, prezes SIGNATI.

.

Marka Signati to: wydajne macierze dyskowe (szeroka gama urządzeń, które są dopasowywane do środowiska, w którym mają pracować oraz funkcji, jakie mają spełniać), solidne szafy serwerowe (projektowanie i własna produkcja) oraz części zamienne (sklep z ofertą ponad 50 tys. części, m.in. pamięci serwerowe i dyski).

1cyt. za Mikołaj Marszycki, Ataki ransomware coraz skuteczniejsze – nie udaje się odzyskać nawet 1/3 danych, https://itwiz.pl/ataki-ransomware-coraz-skuteczniejsze-nie-udaje-sie-odzyskac-nawet-1-3 danych/

Może Cię zainteresować