Aktualności

Aktualności

Quantum SuperLoader 3
Rozwiązania IT

SuperLoader 3 to bazowe urządzenie taśmowej pamięci masowej, idealne do stosowania w niewielkich przedsiębiorstwach i środowiskach biurowych. Zapewnia pełne zabezpieczenie wraz z oprogramowaniem w jednej obudowie.

Ochrona danych offline 

Bez względu na wielość przedsiębiorstwa, działy IT zmagają się z tymi samymi wyzwaniami dotyczącymi ochrony terabajtów danych. Najczęściej występujące zagrożenia to złośliwe oprogramowanie i potencjalne uszkodzenia w głównej lokalizacji, lub lokalizacjach zdalnych. 

Przechowywanie danych na taśmach, to doskonała alternatywa często zaspokajająca potrzebę bezpiecznego przechowywania i ochrony danych dla małych i średnich firm. Jednocześnie jest to rozwiązanie ekonomiczne i doskonale chroniące przed atakami ransomware. Stosując SuperLoader 3, w prosty sposób można zarządzać kopiami zapasowymi oraz długoterminowym magazynowaniem danych. Jest to zautomatyzowany system taśmowy o wysokości 2U, który nie wymaga zaawansowanego szkolenia personelu, a jego intuicyjność znacznie pomaga w pracy z nim. 

Skuteczna ochrona danych

SuperLoader 3 firmy Quantum zapewnia wydajność najnowszych rozwiązań technologii taśm LTO. To kompaktowe, niedrogie i łatwe w zarządzaniu urządzenie, w sposób zautomatyzowany pomaga w tworzeniu kopii zapasowych i archiwizacji kluczowych danych. Jak przystało na produkt marki Quantum – jest łatwo skalowalne, więc może rosnąć razem z potrzebami przedsiębiorstwa. Obsługuje woluminy kopii zapasowych do 720*TB pojemności w obudowie 2U, wykorzystując dołączone oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych DATASTOR Shield

Stosując deduplikację można przechować nawet 20-krotnie więcej danych na taśmie niż w innych konkurencyjnych modelach.

Quantum SuperLoader 3 zawiera również czytnik kodów kreskowych jako standardowa funkcja upraszczająca zarządzanie. Sprzęt dysponuje również oprogramowaniem inteligentnej diagnostyki, pozwalający monitorować system przez internet.

*Zakładając kompresję 2.5:1 dla taśm LTO-9, LTO-8 oraz LTO-7, deduplikację 20:1 DATASTOR Shield

Może Cię zainteresować