Aktualności

Aktualności

Scalar i3
Rozwiązania IT

Quantum Scalar i3 jest biblioteką, która została wprowadzona aby spełnić oczekiwania klientów, potrzebujących niezawodnego urządzenia taśmowego. Taśmy pozostają popularnym wyborem do tworzenia kopii zapasowych danych i Disaster Recovery oraz długoterminowego archiwizowania danych.

Łatwość obsługi
Scalar i3 została zaprojektowana z założeniem ułatwienia obsługi na każdym poziomie, począwszy od instalacji po codzienne czynności związane z obsługą. Oprogramowanie do zarządzania iLayer skraca czas potrzebny na zarządzanie i wydłuża czas bezawaryjnej pracy.

Oprogramowanie w połączeniu z nowym modelem biblioteki jest jeszcze bardziej efektywne i zyskało odświeżony, intuicyjny interfejs użytkownika. Aplikacja, pozwala na wirtualne zarządzanie użytkownikom mobilnym z dowolnego miejsca, na każdym urządzeniu.

Wysoka efektywność
Biblioteka Scalar i3, przez wysokie upakowanie danych, jest w stanie pomieścić do 1,5PB w obudowie 3U, oraz nawet 12PB przy rozmiarze 12U. Dysponuje również certyfikowanym zasilaczem w standardzie 80 PLUS.

Te cechy pozwalają użytkownikowi zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez nośniki taśmowe oraz obniżyć koszty związane z chłodzeniem i zasilaniem.

Skalowalność
Dzięki tej bibliotece, ułatwione zostaje zarządzanie tam, gdzie rosną potrzeby związane z ilośćią przechowywanych danych. Modularna budowa oraz pojemność na żądanie (Capacity-on-Demand) pozwala na rozbudowę systemu od 25 taśm do 400 taśm w jednym urządzeniu. Licencja CoD zapewnia upakowanie od 750TB do nawet 12PB danych. Użytkownik może zwiększać przepustowość urządzenia według potrzeb – biblioteka wspiera nawet 24 napędy taśmowe. Wraz z biblioteką, w standardzie otrzymujemy partycjonowanie, które zapewni odseparowanie danych kopii zapasowych oraz archiwów na jednym urządzeniu.

Korzyści
– Capacity-on-Demand
Skalowalność dopasowana do Twoich potrzeb

Upakowanie
Duża ilość taśm pomieszczona w jednostce 1U

– Szyfrowanie
Zgodność ze standardem FIPS, wsparcie KMIP, obniżone ryzyko utraty danych. Szyfrowanie AES 256-bit zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

– Advanced Reporting
Automatyczne raporty kondycji taśm, napędów oraz bezpieczeństwa
– 80 PLUS
Certyfikowane zasilacze poprawiają ekonomię zużycia prądu i chłodzenia

– iLayer
Uproszczenie wdrożenia i ułatwienie zarządzania biblioteką

– Wysoka dostępność
Redundantne zasilanie oraz ścieżka zarządzania obniżają czas przestojów na wypadek awarii

– Monitoring
Rozwiązywanie problemów zanim zaczną wpływać negatywnie na pracę systemu
Może Cię zainteresować