Aktualności

Aktualności

Rodzaje serwerów
Rozwiązania IT

Nawet najlepsze i najbardziej zoptymalizowane oprogramowanie potrzebuje stabilnej bazy sprzętowej, wyposażonej w szybką pamięć RAM i mocne procesory.

Wiele firm staje przed dylematem wyboru odpowiedniego rozwiązania sprzętowego, które zapewni szybkie i bezpieczne przetwarzanie danych. Na rynku do wyboru jest cały szereg rozwiązań różnych producentów.

Chętnie pomożemy w doborze rozwiązania, które spełni wymagane parametry techniczne a przy tym zmieści się w zakładanym budżecie. W naszej ofercie znajdują się serwery od renomowanych dostawców: Hewlett Packard Enterprise, Dell, Fujitsu, Cisco oraz Actina.

Mini serwery:

Dla małych firm, nie posiadających jeszcze własnej serwerowni ani nawet szafy dobrym pomysłem może być zakup tzw. mikro serwera, czyli urządzenia w kompaktowej obudowie, które nie wytwarza dużego hałasu i ma skromne zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Tego typu sprzęt najczęściej może być wyposażony w pojedynczy procesor i podwójne gniazda pamięci RAM, co z powodzeniem powinno wystarczyć w zastosowaniach domowych i małych biurach.

Serwery w obudowie tower:

Serwery dla firm, które nie mają jeszcze szafy RACK a potrzebują rozwiązań o większej mocy obliczeniowej. Tego typu serwery mogą być wyposażone w 1 lub 2 procesory, podwójne zasilacze HA i dużą ilość pamięci RAM. W zależności od typu urządzenia i wielkości obudowy mamy do dyspozycji kilka lub nawet kilkanaście dysków twardych lub SSD.

W wielu przypadkach do serwerów RACK można dokupić tzw. Rack Mount Kit, czyli zestaw pozwalający w przyszłości zamontować serwer Tower w szafie RACK.

Serwery w obudowie RACK:

Serwery dedykowane do montażu w szafach serwerowych. Dostępne jako 1U, 2U oraz rzadziej 4U lub większe. Zazwyczaj im większa obudowa tym więcej dysków twardych można zmieścić w jej wnętrzu. Charakteryzują się budową modularną. Popularne modele dwu-procesorowe, możliwość zainstalowania dużej ilości szybkiej pamięci RAM.

Serwery BLADE:

Dla najbardziej wymagających klientów zdecydowanych na rozwiązania jednego producenta (np. Hewlett-Packard Enterprise, Fujitsu, Dell) polecamy serwery w obudowie Blade. Zaletą takiej formy jest możliwość zamontowania kilku serwerów wraz z macierzą dyskową oraz switchami w jednej obudowie.

Może Cię zainteresować