Aktualności

Aktualności

Nowości i zmiany w sposobie licencjonowania funkcjonalności systemu ONTAP
Rozwiązania IT

Ostatnimi czasy firma NetApp wprowadziła znaczące ulepszenia w dostępnym pakiecie licencyjnym. Mają na celu zapewnić klientom jeszcze wyższą jakość i bezpieczeństwo w zarządzaniu danymi. Od kilku tygodni wszystkie macierze NetApp mogą być wyposażone w pakiet licencyjny ONTAP One. Otwiera to nowe możliwości i korzyści dla użytkowników.

Dotychczas w ofertach rozwiązań NetApp pojawiały się  pakiety licencyjne, takie jak Data Protection Bundle, Premium czy Flash Bundle. Obecnie wszystkie macierze NetApp standardowo wyposażone są w jeden pakiet licencyjny ONTAP One. Oferuje on szereg kluczowych funkcjonalności, wspierających efektywne zarządzanie danymi oraz zwiększających poziom bezpieczeństwa.

Funkcjonalności ONTAP One:

  • Wieloprotokołowy dostęp do danych – ONTAP One umożliwia dostęp do danych na macierzy poprzez protokół plikowy, blokowy czy obiektowy S3 powodując elastyczność w zarządzaniu danymi
  • Efektywność przestrzeni – pakiet ten skupia się na efektywnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni poprzez funkcje takie jak deduplikacja, kompresja i kompaktacja danych. Dzięki temu oszczędza się miejsce na macierzy i minimalizuje koszty przechowywania danych
  • Ochrona przed ransomware – ONTAP One oferuje kompleksową ochronę przed zagrożeniami ransomware poprzez funkcje takie jak multiadmin verification, fpolicy, autonomous ransomware protection czy SnapLock
  • Ochrona danych – pakiet umożliwia skuteczną ochronę danych poprzez wykorzystanie snapshotów i replikacji. Tworzenie kopi zapasowych danych na innej macierzy, na wirtualnej wersji systemu ONTAP lub w chmurze na zasób S3. Zapewnia to dodatkową warstwę bezpieczeństwa i łatwą możliwość przywracania danych.

Co ważne, funkcjonalności te dostępne są zarówno dla nowych jak i obecnych klientów (ONTAP). Dzięki temu wszyscy klienci NetApp mogą cieszyć się rozszerzonym zestawem narzędzi i funkcji. Pozwalają one skutecznie bronić się przed zagrożeniami tj. ransomware oraz zachować bezpieczeństwo swoich danych.

NetApp sukcesywnie kontynuuje swoje zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie przechowywania i zarządzania danymi. Pakiet licencyjny ONTAP One to kolejny krok w tym kierunku, zapewniający klientom prostotę, efektywność i wyższe bezpieczeństwo. To rozwiązanie, które odpowiada na współczesne wyzwania związane z przechowywaniem i ochroną danych, zapewniając spokojny sen użytkownikom NetApp.

Może Cię zainteresować