Serwery

Nawet najlepsze i najbardziej zoptymalizowane oprogramowanie potrzebuje stabilnej bazy sprzętowej, wyposażonej w szybką pamięć RAM i mocne procesory.

Wiele firm staje przed dylematem wyboru odpowiedniego rozwiązania sprzętowego, które zapewni szybkie i bezpieczne przetwarzanie danych. Na rynku do wyboru jest cały szereg rozwiązań różnych producentów.

Chętnie pomożemy w doborze rozwiązania, które spełni wymagane parametry techniczne a przy tym zmieści się w zakładanym budżecie. W naszej ofercie znajdują się serwery od renomowanych dostawców: Hewlett Packard Enterprise, Dell, Fujitsu, Cisco oraz Actina.


Mini serwery:

Dla małych firm, nie posiadających jeszcze własnej serwerowni ani nawet szafy dobrym pomysłem może być zakup tzw. mikro serwera, czyli urządzenia w kompaktowej obudowie, które nie wytwarza dużego hałasu i ma skromne zapotrzebowanie na energię elektryczną.

HPE-micro-server

Tego typu sprzęt najczęściej może być wyposażony w pojedynczy procesor i podwójne gniazda pamięci RAM, co z powodzeniem powinno wystarczyć w zastosowaniach domowych i małych biurach.


Serwery w obudowie tower:

Serwery dla firm, które nie mają jeszcze szafy RACK a potrzebują rozwiązań o większej mocy obliczeniowej. Tego typu serwery mogą być wyposażone w 1 lub 2 procesory, podwójne zasilacze HA i dużą ilość pamięci RAM. W zależności od typu urządzenia i wielkości obudowy mamy do dyspozycji kilka lub nawet kilkanaście dysków twardych lub SSD.

 

hpe-tower-servert620_dell_min

W wielu przypadkach do serwerów RACK można dokupić tzw. Rack Mount Kit, czyli zestaw pozwalający w przyszłości zamontować serwer Tower w szafie RACK.


Serwery w obudowie RACK:

Serwery dedykowane do montażu w szafach serwerowych. Dostępne jako 1U, 2U oraz rzadziej 4U lub większe. Zazwyczaj im większa obudowa tym więcej dysków twardych można zmieścić w jej wnętrzu. Charakteryzują się budową modularną. Popularne modele dwu-procesorowe, możliwość zainstalowania dużej ilośći szybkiej pamięci RAM.

poweredge-r415-overview1


Serwery BLADE:

Dla najbardziej wymagających klientów zdecydowanych na rowiązania jednego producenta (np. Hewlett-Packard Enterprise, Fujitsu, Dell) polecamy serwery w obduowie Blade. Zaletą takiej formy jest możliwość zamontowania kilku serwerów wraz z macierzą dyskową oraz switchami w jednej obudowie.

 

HPE-BladeSystem_1x_26x9

Szukasz serwera? Dobierzemy odpowiedni model.

Zadzwoń do nas na 12 44 66 780 – porozmawiamy o tym czego tak naprawdę poszukujesz. Czy wiesz jak podłączyć serwer do sieci? Jaką długą gwarancję potrzebujesz? Jaki rodzaj RAID najlepiej zastosować.


Szukasz serwera? Dobierzemy odpowiedni model.

Zadzwoń do nas na 12 44 66 780 – porozmawiamy o tym jak podłączyć serwer do sieci? Jaką długą gwarancję potrzebujesz? Jaki rodzaj RAID najlepiej zastosować.